DEN HAAG , 25 februari 2010 15:09
Op basis van eigen tests vindt de ANWB tien van 36 nieuwe zomerbanden zo slecht dat ze de koop ervan afraadt.
In zes van die tien gevallen gaat het om goedkope, in China geproduceerde banden. De bond constateert dat tot dusver ieder jaar goedkope Chinese banden slecht scoren, ongeacht het merk dat wordt getest. Ook vindt ze het opmerkelijk dat vier van de zes geteste Chinese banden zijn voorzien van een zogenoemde M+S (modder en sneeuw) markering op de wang - hoewel de profilering en eigenschappen duidelijk maken dat het pure zomerbanden zijn. Toepassing van de M+S markering (vermoedelijk om een lagere snelheidscodering aan te kunnen brengen) vindt de ANWB misleidend voor de consument. Deze banden beschikken immers niet over wintereigenschappen.
Dit jaar zijn de bandenmaten 185/65 R 15 en 225/45 R 17 onder de loep genomen. In beide geteste bandenmaten verdienen vijf banden de hoogste aanbeveling ‘goed en zeer aan te raden'.
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Nieuws per rubriek
Van onze Partners meer (3)...
Quote van de dag meer (925)...
Ferry de Haan, commercieel manager voetbalclub Excelsior, over zijn Avensis 1.8 stationwagon automaat. Uit: Autogids.
Vacatures meer (2)... ![]()

Poll
Vacatures van
meer ...
Disclaimer|Contact|Colofon|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
ATH online|Vraag en Aanbod|Wie Levert|Schuttevaer|Aandrijven en besturen|Constructeur|Elektro Data|Elektronica + embedded systems|EngineersOnline|Schoenvisie|Textilia|Bengels|SportCult|Opleidingen en cursussen
© 2010MYbusinessmedia bv