Focwa: aanvullende maatregelen noodzakelijk voor schadeherstelsector

Brancheorganisatie Focwa roept de overheid en opdrachtgevers op om aanvullende maatregelen te treffen, specifiek voor de schadeherstelsector. Uit een enquête bij haar achterban blijkt dat de orderportefeuille terugloopt en de omzetverwachting een spectaculaire duik neemt.

Focwa: aanvullende maatregelen noodzakelijk voor schadeherstelsector

Eerder deze week riep Focwa consumenten en bedrijven nog op om schades te laten herstellen om zodoende de nadelige impact op de schadeherstelbedrijven te verkleinen. De brancheorganisatie staat haar leden met raad en daad bij in deze moeilijke periode. Er is een speciaal coronameldpunt opgericht waar ondernemers met al hun vragen terecht kunnen. Ook voerde men een enquête uit bij haar leden om de impact van de gestelde overheidsmaatregelen te meten in de schadeherstelsector.

Directeur Femke Teeling: “Op dit moment staan de telefoons bij ons roodgloeiend. Ondernemers zitten met ontzettend veel vragen over wat ze kunnen doen om hun bedrijf overeind te houden. Tegelijkertijd zie ik dat de gestelde maatregelen om MKB-bedrijven te ondersteunen misschien wel goed zijn, maar hopen we dat ze op tijd komen. Het is onzeker wat er nog op de bedrijven af gaat komen. Als het rustiger is op de weg, neemt het aantal schades eenvoudigweg af.”

Dat de noden hoog zijn, blijkt ook uit de resultaten van de ledenbevraging van FOCWA. Schadeherstelbedrijven verwachten op dit moment:

 • ± 30% minder omzet in de komende 3 weken
 • ± 50% minder omzet na 6 april, de datum waarop de maatregelen in principe eindigen
  Pas na Q2 weer 100% operationeel
 • Bij de meeste bedrijven nu al hinder bij het leveren van onderdelen. Lak is op dit moment nog wel verkrijgbaar
 • De meeste bedrijven verwachten gebruik te moeten maken van één of meer van de aangekondigde maatregelen voor ondernemers (BMKB en/of fiscale mogelijkheden)
 • ± 90% van de bedrijven verwacht gebruik te moeten maken van de regelingen met betrekking tot werktijdverkorting

“De impact van de coronacrisis op schadeherstelbedrijven is ontzettend hoog. Of we nu spreken over autoschade, ruitschade of caravan- & camperschade: overal is het zoeken naar oplossingen. Als brancheorganisatie behartigen wij de belangen van onze leden. En dat doen we in Den Haag, maar ook bij opdrachtgevers. Want enkel samen met elkaar kunnen we deze crisis te boven komen.”, meent Teeling.

“Het is op dit moment lastig in de sector. Maar als ik ondernemers spreek, merk ik ook dat ze veerkrachtig zijn en creatief zoeken naar oplossingen. Samen met elkaar komen we ook hier doorheen. Ik vind het daarom ook essentieel om nu al na te denken over de situatie die zich na deze crisis aandient. Want ook dan willen we gezonde bedrijven met gemotiveerde ondernemers en goede vakmannen en -vrouwen. Ik roep onze leden dan ook op om volop in te zetten op het behoud van het personeel. Samen met ons O&O-fonds (OOC) onderzoeken we op dit moment de mogelijkheden om schadeherstelbedrijven in deze uitdaging te ondersteunen.”, sluit Teeling af.

Focwa: aanvullende maatregelen noodzakelijk voor schadeherstelsector - Automobielmanagement.nl

Focwa: aanvullende maatregelen noodzakelijk voor schadeherstelsector

Brancheorganisatie Focwa roept de overheid en opdrachtgevers op om aanvullende maatregelen te treffen, specifiek voor de schadeherstelsector. Uit een enquête bij haar achterban blijkt dat de orderportefeuille terugloopt en de omzetverwachting een spectaculaire duik neemt.

Focwa: aanvullende maatregelen noodzakelijk voor schadeherstelsector

Eerder deze week riep Focwa consumenten en bedrijven nog op om schades te laten herstellen om zodoende de nadelige impact op de schadeherstelbedrijven te verkleinen. De brancheorganisatie staat haar leden met raad en daad bij in deze moeilijke periode. Er is een speciaal coronameldpunt opgericht waar ondernemers met al hun vragen terecht kunnen. Ook voerde men een enquête uit bij haar leden om de impact van de gestelde overheidsmaatregelen te meten in de schadeherstelsector.

Directeur Femke Teeling: “Op dit moment staan de telefoons bij ons roodgloeiend. Ondernemers zitten met ontzettend veel vragen over wat ze kunnen doen om hun bedrijf overeind te houden. Tegelijkertijd zie ik dat de gestelde maatregelen om MKB-bedrijven te ondersteunen misschien wel goed zijn, maar hopen we dat ze op tijd komen. Het is onzeker wat er nog op de bedrijven af gaat komen. Als het rustiger is op de weg, neemt het aantal schades eenvoudigweg af.”

Dat de noden hoog zijn, blijkt ook uit de resultaten van de ledenbevraging van FOCWA. Schadeherstelbedrijven verwachten op dit moment:

 • ± 30% minder omzet in de komende 3 weken
 • ± 50% minder omzet na 6 april, de datum waarop de maatregelen in principe eindigen
  Pas na Q2 weer 100% operationeel
 • Bij de meeste bedrijven nu al hinder bij het leveren van onderdelen. Lak is op dit moment nog wel verkrijgbaar
 • De meeste bedrijven verwachten gebruik te moeten maken van één of meer van de aangekondigde maatregelen voor ondernemers (BMKB en/of fiscale mogelijkheden)
 • ± 90% van de bedrijven verwacht gebruik te moeten maken van de regelingen met betrekking tot werktijdverkorting

“De impact van de coronacrisis op schadeherstelbedrijven is ontzettend hoog. Of we nu spreken over autoschade, ruitschade of caravan- & camperschade: overal is het zoeken naar oplossingen. Als brancheorganisatie behartigen wij de belangen van onze leden. En dat doen we in Den Haag, maar ook bij opdrachtgevers. Want enkel samen met elkaar kunnen we deze crisis te boven komen.”, meent Teeling.

“Het is op dit moment lastig in de sector. Maar als ik ondernemers spreek, merk ik ook dat ze veerkrachtig zijn en creatief zoeken naar oplossingen. Samen met elkaar komen we ook hier doorheen. Ik vind het daarom ook essentieel om nu al na te denken over de situatie die zich na deze crisis aandient. Want ook dan willen we gezonde bedrijven met gemotiveerde ondernemers en goede vakmannen en -vrouwen. Ik roep onze leden dan ook op om volop in te zetten op het behoud van het personeel. Samen met ons O&O-fonds (OOC) onderzoeken we op dit moment de mogelijkheden om schadeherstelbedrijven in deze uitdaging te ondersteunen.”, sluit Teeling af.