Turkse autofabrikant TOGG mikt ook op de Duitse markt

De nieuwe Turkse autofabrikant TOGG hoopt in 2022 haar eerste elektrische SUV op de markt te brengen. Behalve in Turkije zal die auto ook direct beschikbaar zijn voor klanten in Duitsland.

TOGG is een gezamenlijke onderneming van vijf van de grootste Turkse bedrijven, die met steun van de overheid is opgezet. In totaal is er rond de 2,6 miljard euro in het project geïnvesteerd. TOGG telt momenteel niet meer dan 180 werknemers, meest technici die de auto ontwikkelen en de productie moeten organiseren. Als die productie eenmaal draait, dan zal TOGG werk gaan bieden aan 4.000 mensen.

500 kilometer

De eerste TOGG moet een SUV worden met een bereik van rond de 500 kilometer die is ontworpen door Pininfarina. De ontwikkeling van die auto loopt nog steeds volgens plan, heeft directeur Gűrcan Karakas laten weten. “Over 18 maanden zullen de eerste auto’s van de band lopen,” aldus Karakas.

Duitsland

Hij onthulde daarbij ook dat TOGG die SUV vanaf het begin ook naar Duitsland wil exporteren. Korte tijd later staan ook Frankrijk en Italië op het programma. “Ons team staat klaar voor verkoop binnen een wereldwijd netwerk,” aldus Karakas. Dat team hoopt na de eerste SUV nog zeker vier andere modellen te lanceren. Over de prijzen van de eerste auto laat de directeur zich voorlopig nog niet uit.

Turkse autofabrikant TOGG mikt ook op de Duitse markt - Automobielmanagement.nl

Turkse autofabrikant TOGG mikt ook op de Duitse markt

De nieuwe Turkse autofabrikant TOGG hoopt in 2022 haar eerste elektrische SUV op de markt te brengen. Behalve in Turkije zal die auto ook direct beschikbaar zijn voor klanten in Duitsland.

TOGG is een gezamenlijke onderneming van vijf van de grootste Turkse bedrijven, die met steun van de overheid is opgezet. In totaal is er rond de 2,6 miljard euro in het project geïnvesteerd. TOGG telt momenteel niet meer dan 180 werknemers, meest technici die de auto ontwikkelen en de productie moeten organiseren. Als die productie eenmaal draait, dan zal TOGG werk gaan bieden aan 4.000 mensen.

500 kilometer

De eerste TOGG moet een SUV worden met een bereik van rond de 500 kilometer die is ontworpen door Pininfarina. De ontwikkeling van die auto loopt nog steeds volgens plan, heeft directeur Gűrcan Karakas laten weten. “Over 18 maanden zullen de eerste auto’s van de band lopen,” aldus Karakas.

Duitsland

Hij onthulde daarbij ook dat TOGG die SUV vanaf het begin ook naar Duitsland wil exporteren. Korte tijd later staan ook Frankrijk en Italië op het programma. “Ons team staat klaar voor verkoop binnen een wereldwijd netwerk,” aldus Karakas. Dat team hoopt na de eerste SUV nog zeker vier andere modellen te lanceren. Over de prijzen van de eerste auto laat de directeur zich voorlopig nog niet uit.