In juli werden 11.456 nieuwe Tesla’s geregistreerd, zo blijkt uit de cijfers van Chinese autoriteiten. Deze voertuigen rollen sinds kort uit de zogenoemde Chinese gigafactory van de automaker, die zelf geen maandelijkse cijfers uit China rapporteert. Tesla maakt de laatste tijd werk van het opvoeren van zijn productie.
China is een belangrijk onderdeel van de strategie van Tesla om de verkopen buiten de Verenigde Staten aan te jagen. In China kampt Tesla op de markt voor elektrisch rijden onder meer met de concurrentie van het Chinese NIO en wereldmerken als BMW en Volkswagen.
NIO zag het aantal leveringen in juli verviervoudigen tot ruim 3500 leveringen. Daarbij staat het merk voor de lancering van een nieuw modellen. Ook BMW, Mercedes-Benz en Daimler zetten steeds meer elektrische modellen in de markt.
(Bron: ANP)
U las zojuist één van de gratis premium artikelen
Onbeperkt lezen? Sluit nu een gratis proefabonnement af
Bent u al abonnee?