Ford maakt 3,3 miljard dollar winst in eerste kwartaal 2021

Ford heeft in het eerste kwartaal een nettowinst geboekt van 3,3 miljard dollar, het beste resultaat sinds 2011. In dezelfde periode vorig jaar leed Ford nog twee miljard dollar verlies. De omzet ging met zes procent omhoog naar 36,2 miljard dollar. Ford verwacht echter wel over heel 2021 gezien 2,5 miljard dollar aan winst mis te lopen door het wereldwijde tekort aan semiconductors. “Dat probleem wordt slechter voordat het beter zal worden,’’ aldus financieel directeur John Lawler.

Ford roept ruim 600.000 auto’s terug

Operationele verbeteringen, de goede ontvangst van nieuwe producten door klanten en het slim managen van de gevolgen van het wereldwijde chiptekort leverden een bijdrage aan de beste prestaties in jaren, aldus Ford. “Ons team voert het plan om de automotive business om te turnen meedogenloos uit,’’ stelt CEO Jim Farley. Ford tekent daarbij aan dat Amerikaanse onderzoeken laten zien dat het consumentenvertrouwen in het merk Ford verder aan het toenemen is.

Marktaandeel

In Europa slaagde Ford er in 341 miljoen dollar winst te draaien terwijl een jaar geleden nog 148 miljoen dollar verlies werd geleden. Ford wist het marktaandeel ook licht op te voeren naar 7,2 procent, vooral dankzij het succes bij bestelwagens. Het aantal verkochte auto’s kwam met 278.000 vier procent lager uit maar de omzet nam juist met 13 procent toe naar 7,1 miljard dollar. Verder konden ook in Europa de eerste klanten een Mustang Mach-E in ontvangst nemen. In China draait Ford nu bijna break-even dankzij de goede verkopen van Lincolns die vrijwel allemaal ook in Chinese fabrieken gebouwd worden. Op de Amerikaanse markt, nog altijd goed voor 23 miljard dollar aan omzet, zijn vooral de F150 trucks en de Bronco Sport niet aan te slepen.

Lees ook:
Ford schrapt de Mondeo in 2022

Ford maakt 3,3 miljard dollar winst in eerste kwartaal 2021 - Automobielmanagement.nl

Ford maakt 3,3 miljard dollar winst in eerste kwartaal 2021

Ford heeft in het eerste kwartaal een nettowinst geboekt van 3,3 miljard dollar, het beste resultaat sinds 2011. In dezelfde periode vorig jaar leed Ford nog twee miljard dollar verlies. De omzet ging met zes procent omhoog naar 36,2 miljard dollar. Ford verwacht echter wel over heel 2021 gezien 2,5 miljard dollar aan winst mis te lopen door het wereldwijde tekort aan semiconductors. “Dat probleem wordt slechter voordat het beter zal worden,’’ aldus financieel directeur John Lawler.

Ford roept ruim 600.000 auto’s terug

Operationele verbeteringen, de goede ontvangst van nieuwe producten door klanten en het slim managen van de gevolgen van het wereldwijde chiptekort leverden een bijdrage aan de beste prestaties in jaren, aldus Ford. “Ons team voert het plan om de automotive business om te turnen meedogenloos uit,’’ stelt CEO Jim Farley. Ford tekent daarbij aan dat Amerikaanse onderzoeken laten zien dat het consumentenvertrouwen in het merk Ford verder aan het toenemen is.

Marktaandeel

In Europa slaagde Ford er in 341 miljoen dollar winst te draaien terwijl een jaar geleden nog 148 miljoen dollar verlies werd geleden. Ford wist het marktaandeel ook licht op te voeren naar 7,2 procent, vooral dankzij het succes bij bestelwagens. Het aantal verkochte auto’s kwam met 278.000 vier procent lager uit maar de omzet nam juist met 13 procent toe naar 7,1 miljard dollar. Verder konden ook in Europa de eerste klanten een Mustang Mach-E in ontvangst nemen. In China draait Ford nu bijna break-even dankzij de goede verkopen van Lincolns die vrijwel allemaal ook in Chinese fabrieken gebouwd worden. Op de Amerikaanse markt, nog altijd goed voor 23 miljard dollar aan omzet, zijn vooral de F150 trucks en de Bronco Sport niet aan te slepen.

Lees ook:
Ford schrapt de Mondeo in 2022