Opel Zafira vloog in 2009 al in de fik

Bij Opel is al meer dan zeven jaar bekend dat het verwarmings- en aircosysteem in de Zafira in de fik kan vliegen. De GM-dochter weet eigenlijk niet goed waarom het jaren duurde voordat het probleem daadwerkelijk werd aangepakt.

Vauxhall, de merknaam waaronder Opel in Groot-Brittannië opereert, is vorig najaar begonnen met het terugroepen van 235.000 rechtsgestuurde Zafira’s wegens het brandgevaar. Dat gebeurde vooral onder druk van een Facebook-groep die Vauxhall zwaar onder druk zette nadat enkele van de branden in de openbaarheid waren gekomen.

Hoorzitting kamercommissie

Maar eerder deze week deelde directeur customer experience Peter Hope tijdens een hoorzitting van de kamercommissie voor transport mee dat de problemen eigenlijk al veel langer bekend waren: "Het eerste geval van een Zafira B dat duidelijk kan worden toegeschreven aan het verwarmings- en ventilatiesysteem waar we het hier over hebben is bij ons geregistreerd op 11 februari 2009. We wisten toen niet waar we eigenlijk mee te maken hadden." Een collega voegde daar nog aan toe dat de terugroep- en herstelactie General Motors zo’n 40 miljoen euro’s gaat kosten.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een gratis proefabonnement af

Bekijk de aanbieding

Reacties

Ten tijde zat Opel zwaar in rood, dus de kosten, misschien?!

Geplaatst door: Han Klems op

En de Opel vivaro bestelbus dan? In ons dorp met 12.000 inwoners zijn er al 2 in vlammen opgegaan in 4 jaar tijd, beide gedurende de nacht en heb ik onderweg er één zien branden

Geplaatst door: Dick op
Opel Zafira vloog in 2009 al in de fik - Automobielmanagement.nl

Opel Zafira vloog in 2009 al in de fik

Bij Opel is al meer dan zeven jaar bekend dat het verwarmings- en aircosysteem in de Zafira in de fik kan vliegen. De GM-dochter weet eigenlijk niet goed waarom het jaren duurde voordat het probleem daadwerkelijk werd aangepakt.

Vauxhall, de merknaam waaronder Opel in Groot-Brittannië opereert, is vorig najaar begonnen met het terugroepen van 235.000 rechtsgestuurde Zafira’s wegens het brandgevaar. Dat gebeurde vooral onder druk van een Facebook-groep die Vauxhall zwaar onder druk zette nadat enkele van de branden in de openbaarheid waren gekomen.

Hoorzitting kamercommissie

Maar eerder deze week deelde directeur customer experience Peter Hope tijdens een hoorzitting van de kamercommissie voor transport mee dat de problemen eigenlijk al veel langer bekend waren: "Het eerste geval van een Zafira B dat duidelijk kan worden toegeschreven aan het verwarmings- en ventilatiesysteem waar we het hier over hebben is bij ons geregistreerd op 11 februari 2009. We wisten toen niet waar we eigenlijk mee te maken hadden." Een collega voegde daar nog aan toe dat de terugroep- en herstelactie General Motors zo’n 40 miljoen euro’s gaat kosten.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een gratis proefabonnement af

Bekijk de aanbieding

Reacties

Ten tijde zat Opel zwaar in rood, dus de kosten, misschien?!

Geplaatst door: Han Klems op

En de Opel vivaro bestelbus dan? In ons dorp met 12.000 inwoners zijn er al 2 in vlammen opgegaan in 4 jaar tijd, beide gedurende de nacht en heb ik onderweg er één zien branden

Geplaatst door: Dick op