Smart-dealers moeten te lang wachten op nieuw model

Autofabrikant Daimler komt pas in 2014 – met hulp van Renault – met een opvolger voor de kleine Smart Fortwo. Volgens Ulrich Fromme, de woordvoerder van de Europese Smart-dealers, is dit onvoldoende. “Onze leden zullen in hun huidige vorm op eigen kracht niet vier jaar kunnen overleven.”

Smart heeft volgens hem dringend een opvolger voor de Fortwo nodig, die alweer uit 1998 stamt. Als lediging van de nood bij Smart gaat Daimler een alliantie aan met Renault Doel is om gezamenlijk in 2014 met een opvolger te komen. Een jaar eerder moet een vierzitter klaar zijn, die ook onder Renault-label verkocht zal gaan worden. De Smart-dealers staan volgens Fromme op zich positief tegenover de samenwerking met de Fransen. Men denkt dat door krachtenbundeling meer competitieve prijzen geboden kunnen worden. Voor het distributienetwerk van Smart-dochter ontstaan zo nieuwe kansen. Maar voor de Fortwo zou het verkooptechnisch weleens moeilijk kunnen zijn het nog vier jaar uit te houden.

 

Het is de bedoeling dat Daimler en Renault ook gezamenlijk nieuwe motoren gaan ontwikkelen en bouwen. Ook zijn er plannen om op het gebied van lichte bedrijfswagens te gaan samenwerken. De nieuwe alliantie kan betekenen dat de Franse autoproducent zijn belang in truckfabrikant Volvo, een directe concurrent van Mercedes-Benz, van de hand zal (moeten) doen. Topman Carlos Ghosn heeft eerder al laten doorschemeren hiertoe bereid te zijn maar met de daadwerkelijke verkoop te willen wachten totdat de marktomstandigheden verbeterd zijn.                      

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een gratis proefabonnement af

Bekijk de aanbieding

Smart-dealers moeten te lang wachten op nieuw model - Automobielmanagement.nl

Smart-dealers moeten te lang wachten op nieuw model

Autofabrikant Daimler komt pas in 2014 – met hulp van Renault – met een opvolger voor de kleine Smart Fortwo. Volgens Ulrich Fromme, de woordvoerder van de Europese Smart-dealers, is dit onvoldoende. “Onze leden zullen in hun huidige vorm op eigen kracht niet vier jaar kunnen overleven.”

Smart heeft volgens hem dringend een opvolger voor de Fortwo nodig, die alweer uit 1998 stamt. Als lediging van de nood bij Smart gaat Daimler een alliantie aan met Renault Doel is om gezamenlijk in 2014 met een opvolger te komen. Een jaar eerder moet een vierzitter klaar zijn, die ook onder Renault-label verkocht zal gaan worden. De Smart-dealers staan volgens Fromme op zich positief tegenover de samenwerking met de Fransen. Men denkt dat door krachtenbundeling meer competitieve prijzen geboden kunnen worden. Voor het distributienetwerk van Smart-dochter ontstaan zo nieuwe kansen. Maar voor de Fortwo zou het verkooptechnisch weleens moeilijk kunnen zijn het nog vier jaar uit te houden.

 

Het is de bedoeling dat Daimler en Renault ook gezamenlijk nieuwe motoren gaan ontwikkelen en bouwen. Ook zijn er plannen om op het gebied van lichte bedrijfswagens te gaan samenwerken. De nieuwe alliantie kan betekenen dat de Franse autoproducent zijn belang in truckfabrikant Volvo, een directe concurrent van Mercedes-Benz, van de hand zal (moeten) doen. Topman Carlos Ghosn heeft eerder al laten doorschemeren hiertoe bereid te zijn maar met de daadwerkelijke verkoop te willen wachten totdat de marktomstandigheden verbeterd zijn.                      

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een gratis proefabonnement af

Bekijk de aanbieding