Leasevloot Nederland licht gestegen in 2012

Het aantal lease-auto’s (personenauto’s en bestelauto’s) in Nederland is vorig jaar gestegen met 0,7 procent tot ruim 713 duizend stuks. De leden van de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen VNA hebben in de totale vloot een aandeel van 88,3 procent (630 duizend auto’s).

Het aantal geleaste personenauto’s steeg het afgelopen jaar naar ruim 577 duizend exemplaren. Een plus van 2,8 procent. Het aantal bestelauto’s in de lease daalde echter naar net onder de 136 duizend, een min van 7,3 procent. De gehele leasevloot steeg licht in 2012, namelijk met 0,7 procent. Waarbij de groei met name in de eerste twee kwartalen zat.

Volgens VNA deden de VNA-leden het ‘iets beter dan de markt’ want bij de leden groeide de leasevloot met 1,0 procent. Dat heeft deels te maken met interne overnames door VNA-leden in het eerste kwartaal – daardoor groeide de VNA-vloot wat harder dan de gehele markt. Directeur Renate Hemerik van VNA: "Met name de terugval van de bestelauto’s is opvallend. Over het vierde kwartaal van 2012 alleen al noteerden onze leden in dat segment een stevige daling van bijna tweeënhalf duizend exemplaren. En ook bij de personenauto’s zat het venijn in de staart. Schreven we in de eerste helft van het jaar nog een nette plus bij de personenauto’s, in het derde en vierde kwartaal liep de VNA-vloot weer wat terug. Daar deed een opleving van de instroom van nieuwe lease-auto’s in december niks aan af. Conclusie: we sluiten 2012 gelukkig af met een bescheiden groei, die we vooral te danken hebben aan het eerste halfjaar."

 

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een gratis proefabonnement af

Bekijk de aanbieding

Leasevloot Nederland licht gestegen in 2012 - Automobielmanagement.nl

Leasevloot Nederland licht gestegen in 2012

Het aantal lease-auto’s (personenauto’s en bestelauto’s) in Nederland is vorig jaar gestegen met 0,7 procent tot ruim 713 duizend stuks. De leden van de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen VNA hebben in de totale vloot een aandeel van 88,3 procent (630 duizend auto’s).

Het aantal geleaste personenauto’s steeg het afgelopen jaar naar ruim 577 duizend exemplaren. Een plus van 2,8 procent. Het aantal bestelauto’s in de lease daalde echter naar net onder de 136 duizend, een min van 7,3 procent. De gehele leasevloot steeg licht in 2012, namelijk met 0,7 procent. Waarbij de groei met name in de eerste twee kwartalen zat.

Volgens VNA deden de VNA-leden het ‘iets beter dan de markt’ want bij de leden groeide de leasevloot met 1,0 procent. Dat heeft deels te maken met interne overnames door VNA-leden in het eerste kwartaal – daardoor groeide de VNA-vloot wat harder dan de gehele markt. Directeur Renate Hemerik van VNA: "Met name de terugval van de bestelauto’s is opvallend. Over het vierde kwartaal van 2012 alleen al noteerden onze leden in dat segment een stevige daling van bijna tweeënhalf duizend exemplaren. En ook bij de personenauto’s zat het venijn in de staart. Schreven we in de eerste helft van het jaar nog een nette plus bij de personenauto’s, in het derde en vierde kwartaal liep de VNA-vloot weer wat terug. Daar deed een opleving van de instroom van nieuwe lease-auto’s in december niks aan af. Conclusie: we sluiten 2012 gelukkig af met een bescheiden groei, die we vooral te danken hebben aan het eerste halfjaar."

 

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een gratis proefabonnement af

Bekijk de aanbieding