Focwa: Focus op opleiding en vakmanschap

Focwa behartigt inmiddels ruim 80 jaar de belangen van ondernemers in de schadeherstelbranche. De focus ligt op vakmanschap en opleidingen, want ook de schadeherstellers hebben te maken met nieuwe technologieën in de vorm van nieuwe materialen en reparatietechnieken, vertelt directeur Femke Teeling.

Femke Teeling is nieuw bestuurslid AIRC

"We geloven in veiligheid door vakmanschap. Onder dat motto is in 2016 een kwaliteitsstandaard in de sector neergezet waarmee onze leden zich onderscheiden in de markt, en waarmee ze aangeven zich toe te leggen op het borgen van de kwaliteit in hun bedrijf. Dat doen we vooral door middel van opleidingen. Dat betekent: alleen goed opgeleid personeel aannemen en tegelijkertijd het zittende personeel continu bijscholen." Dat klinkt echter eenvoudiger dan het is. "Er is te weinig instroom, de afgelopen tien jaar is het aantal leerlingen sterk afgenomen. Klein lichtpuntje is dat we nu voor het eerst weer een klein plusje zien. Het zijn geen honderden nieuwe leerlingen die we op dit moment nodig hebben, maar het begin is er."

Opleiden

Om het tij te keren, zet Focwa fors in op het aanbieden van de juiste opleiding op de juiste plek. Regionale spreiding van het onderwijsaanbod is dan ook noodzakelijk. "We moeten letterlijk dicht bij onze leerlingen staan; dit is niet de doelgroep die in een vreemde stad op kamers gaat wonen of elke dag in de trein stapt om naar de andere kant van het land te reizen. Ze zoeken in de buurt een opleiding en een stagelocatie." Tegelijkertijd probeert men het imago van de schadehersteller te verbeteren door de sector en onderwijsinstellingen het vak te laten promoten. "Schadeherstel is een geweldige sector met heel veel vakgebieden waarbij het ambacht nog echt centraal staat. Maar dat wil niet zeggen dat de branche stilstaat. Er komen steeds meer nieuwe materialen, die met nieuwe technieken gerepareerd moeten worden. Dat houdt het uitdagend. Bovendien is dit een branche waar je vrijwel zeker bent van een baan met een goed salaris!"

Focwa: Focus op opleiding en vakmanschap - Automobielmanagement.nl

Focwa: Focus op opleiding en vakmanschap

Focwa behartigt inmiddels ruim 80 jaar de belangen van ondernemers in de schadeherstelbranche. De focus ligt op vakmanschap en opleidingen, want ook de schadeherstellers hebben te maken met nieuwe technologieën in de vorm van nieuwe materialen en reparatietechnieken, vertelt directeur Femke Teeling.

Femke Teeling is nieuw bestuurslid AIRC

"We geloven in veiligheid door vakmanschap. Onder dat motto is in 2016 een kwaliteitsstandaard in de sector neergezet waarmee onze leden zich onderscheiden in de markt, en waarmee ze aangeven zich toe te leggen op het borgen van de kwaliteit in hun bedrijf. Dat doen we vooral door middel van opleidingen. Dat betekent: alleen goed opgeleid personeel aannemen en tegelijkertijd het zittende personeel continu bijscholen." Dat klinkt echter eenvoudiger dan het is. "Er is te weinig instroom, de afgelopen tien jaar is het aantal leerlingen sterk afgenomen. Klein lichtpuntje is dat we nu voor het eerst weer een klein plusje zien. Het zijn geen honderden nieuwe leerlingen die we op dit moment nodig hebben, maar het begin is er."

Opleiden

Om het tij te keren, zet Focwa fors in op het aanbieden van de juiste opleiding op de juiste plek. Regionale spreiding van het onderwijsaanbod is dan ook noodzakelijk. "We moeten letterlijk dicht bij onze leerlingen staan; dit is niet de doelgroep die in een vreemde stad op kamers gaat wonen of elke dag in de trein stapt om naar de andere kant van het land te reizen. Ze zoeken in de buurt een opleiding en een stagelocatie." Tegelijkertijd probeert men het imago van de schadehersteller te verbeteren door de sector en onderwijsinstellingen het vak te laten promoten. "Schadeherstel is een geweldige sector met heel veel vakgebieden waarbij het ambacht nog echt centraal staat. Maar dat wil niet zeggen dat de branche stilstaat. Er komen steeds meer nieuwe materialen, die met nieuwe technieken gerepareerd moeten worden. Dat houdt het uitdagend. Bovendien is dit een branche waar je vrijwel zeker bent van een baan met een goed salaris!"